Anasayfa  |   İletişim  | EN
Güzel Sanatlar Fakültesi
YÖK ATLAS
Grafik Tasarım % 100 Burslu
Grafik Tasarım % 50 Burslu
Grafik Tasarım % 25 Burslu
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
Fakülte Hakkında


Fakültemiz; evrensel düşünceye sahip, içinde yaşadığı toplumunun kültür ve tarih değerlerine bağlı, çağdaş ve özgür düşünen ve öğrenciyi merkeze alan bir eğitim anlayışına sahiptir.


Amacımız, araştıran, koruyan, sorgulayabilen, evrensel ve millî mirasa yeni soluklar getirebilecek bilgi ve beceri birikimine, ufka ve özgüvene sahip sanatkârlar yetiştirmektir. Hedefimiz, uluslararası düzeyde tercih edilen, sanatın toplumda etkin konuma gelmesinde öncülük eden, yetiştirdiği bireylerle estetik duyarlılığı ve ona kaynaklık eden sevgi ve hoşgörüyü toplumda yaygınlaştırarak alanında sosyal sorumluluk üstlenen, böylece ülke ve dünya kültürel kazanımlarına katkıda bulunan bir eğitim ve öğretim kurumu olmaktır.


2010’da bu amaçlar doğrultusunda kurulan, 2010-2011 eğitim ve öğretim yılında Geleneksel Türk Sanatları Bölümü ile kapılarını açan Fakültemiz, bundan bir yıl sonra Grafik Tasarım Bölümünü kurarak yoluna devam etmektedir. Bunu Koruma ve Restorasyon, Türk Musikisi, Cam ve Seramik ile Fotoğraf gibi yeni bölümlerin açılışı izleyecektir.

Öngörülen YGS puanı ile girdikleri Yetenek sınavında başarılı bulunan ve Fakültemizde eğitim görmeye hak kazanan öğrenciler, bir yıl süre ile Yabancı Dil Hazırlık Programına alınmakta, bu süreyi başarı ile tamamlayanlar için 8 yarıyıl sürecek olan lisans eğitim süreci başlamakta ve derslerin % 30’u İngilizce verilmektedir.

Alanlarında yakaladıkları başarıyı belli bir düzeye yükseltebilen öğrenciler, isterlerse ikinci ana dal programına kayıt yaptırabilmektedirler.

Gerek lisans gerekse yüksek lisans öğrencileri, yetenek sınavındaki başarıları ölçüsünde üniversitemizce %100 ve %50 oranında burslarla ödüllendirilmektedirler.

Önümüzdeki dönemde (2013-2014) bu koşullar çerçevesinde Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’ne Özel Yetenek Sınavı ile 25, Grafik Tasarım Bölümüne de TM3 puanı ile 50 öğrencinin alınması planlanmıştır. Fakültemizin ilgili bölümleri her yıl yatay geçişle belli kontenjanlarla öğrenci kabul etmektedir. 

Güzel Sanatlar Enstitümüzün 2010 yılında Geleneksel Türk Sanatları (Hat-Tezhip-Minyatür-Çini) Anasanat Dalında başlattığı Yüksek Lisans Programlarında ise, (Temmuz 2013 tarihi itibariyle) 59 öğrenci kayıtlı bulunmaktadır. 2013 Eylül'ü başında, Halı Kilim Eski Kumaş Desenleri Sanat Dalı da dahil edilerek söz konusu alanlarda Enstitümüzce açılan Yüksek Lisans ve Sanatta yeterlilik programlarına mülakatla yeni öğrenci kabul edilecektir.  

İstanbul Boğazına hâkim bir tepede bulunan Kandilli Yerleşkemizdeki Fakülte binamız, seçkin eğitim kadrosu, güzel programları ve güzide ortamı ile sizleri beklemektedir.

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi