Anasayfa  |   İletişim  | EN
Güzel Sanatlar Fakültesi
YÖK ATLAS
Grafik Tasarımı
Grafik Tasarımı (Burslu)
Grafik Tasarımı (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | ''Dinlemeden Anladık Anlamadan Eyledik''
Haber - Etkinlik Arşivi
''Dinlemeden Anladık Anlamadan Eyledik''

4 Aralık 2019

Grafik Tasarım Bölümü öğrencimiz Ahmet Selçuk Kutluhan, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 4-15 Kasım tarihleri arasında düzenlediği “11. Uluslararası Anadolu Kaligrafi ve Tipografi Etkinliği”ne Yunus Emre’den bir dizeyi yorumladığı grafik çalışması ile dâhil oldu. Yunus Emre’nin “Dinlemeden anladık anlamadan eyledik” dizesini kaligrafik ve tipografik olarak çağdaş bir anlayışla yorumlayan Ahmet Selçuk Kutluhan’ın tasarımı, etkinlik kapsamındaki Yarının Ustaları sergisinde yer aldı.

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nün 2009’dan beri organize ettiği “11. Uluslararası Anadolu Kaligrafi ve Tipografi Etkinliği”, kaligrafi ve tipografi alanında usta-öğrenci buluşmaları, atölye çalışmaları ve sergilerden oluşan bir dizi etkinliği içeriyor. Etkinlik kapsamında düzenlenen Yarının Ustaları sergisi, genç sanatçılara Yunus Emre’nin insanlığa sunduğu evrensel değerleri grafik yoluyla anlatma imkânı verdi.

Sergilenmeye değer görülen eserlerden birine sahip olan Ahmet Selçuk Kutluhan, “Yunus Emre gönül diliyle kurulan iletişime vurgu yapmış bir şair. İnsanların birbirini anlaması için aslında söze ihtiyaç yok. Ele aldığım ‘Dinlemeden anladık anlamadan eyledik’ dizesi ile anlatılanları sabırla dinlemeyen ama anladığını sanan ve bunu yorumlayıp eyleme geçiren insanı grafikle anlattım.” dedi.

Ahmet Selçuk’un tasarımında kullandığı arka fon büyük bir karmaşayı temsil ediyor. Kullandığı font ve yerleşimle ise karmaşa-düzen ilişkisini destekliyor. Grafik Tasarım Bölümünde dördüncü sınıf öğrencisi olan Ahmet Selçuk, kendini bildi bileli tasarım ve çizime ilgili. Bu ilgisinin ürünlerini başkalarıyla paylaşma ve farklı üslupları bir arada görme imkânı veren öğrenci dostu etkinlikleri, profesyonel hayata geçiş için önemli bir imkân olarak değerlendiriyor.

   • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/32019-11-19-05-03-20pm2019-12-04-04-18-51pm.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi