Anasayfa  |   İletişim  | EN
Güzel Sanatlar Fakültesi
YÖK ATLAS
Grafik Tasarımı
Grafik Tasarımı (Burslu)
Grafik Tasarımı (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Güzel Sanatlar Fakültesinin ilk dijital sergisi TBMM’nin 100. Yılına armağan edildi
Haberler ve Duyurular
Güzel Sanatlar Fakültesinin ilk dijital sergisi TBMM’nin 100. Yılına armağan edildi

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin tüm öğretim elemanlarının katılımıyla hazırlanan ilk dijital sergi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılına armağan edildi.

“Millî İradenin Tecellîgâhı TBMM’nin Açılışının 100. Yılı Anısına” adıyla açılan dijital sergi, Grafik Tasarım ve Geleneksel Türk Sanatları Bölümlerinin tüm akademisyenleri tarafından çoğu bu eğitim-öğretim yılında farklı yöntem ve tekniklerle hazırlanmış 40 eserden oluşuyor.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. M. Hüsrev Subaşı, ilk kez düzenledikleri dijital sergiye tüm öğretim elemanlarının katkı sunduğunu söyleyerek, serginin 18 Mayıs’a kadar dijital ortamda görülebileceğini belirtti.

Subaşı, böylesine önemli bir günde serginin düzenlenmesindeki değerli katkıları sebebiyle Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa N. Çelebi ve Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Kılıç’a, Sergi Hazırlık Komitesi üyeleri araştırma görevlileri Sümeyye Saruhan, Amine R. Zedeli, Dicle Yıldırım, Betül Sayın, M. Halid Dağcı’ya ve Sergiler Genel Sorumlusu Dr. Öğr Üyesi S. Hilal Arpacıoğlu ile sergiye eserleriyle katılan eser sahiplerine teşekkür etti.

Hat, Tezhip, Minyatür, Klasik Cilt, Ebru, Çini, Halı-Kilim Dokuma, Fotoğraf, Kaligrafi, Resim, Rölyef ve Grafik Tasarım alanlarında sanatçı akademisyenlerimizin eserlerinden oluşan dijital sergi için tıklayınız.
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi