Anasayfa  |   İletişim  | EN
Güzel Sanatlar Fakültesi
YÖK ATLAS
Grafik Tasarımı
Grafik Tasarımı (Burslu)
Grafik Tasarımı (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Fuyang Uluslararası Sanat Festivali
Haber Etkinlik Arşivi
Fuyang Uluslararası Sanat Festivali

22 Kasım 2018

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Betül Bilgin ile yüksek lisans öğrencisi Chuanyı Lei, Çin’de düzenlenen “Fuyang Uluslararası Sanat Festivali”nde üniversite adına bir dizi etkinlikte yer aldı.

Mavi Küp Uluslararası Kültür ve Sanat’ın organizasyonluğunda Çin’in Fuyang şehrinde düzenlenen “Fuyang Uluslararası Sanat Festivali” kapsamında farkı sanat mekânlarında sergi, panel ve workshoplar düzenlendi.

Fuyang Gongwang Sanat Müzesi’nde yapılan açılış seremonisi ardından düzenlenen karma sergiye; Türkiye, Kore, Çin, Tayvan, Birleşik Krallık, Hollanda ve Malezya’dan sanatçılar katıldı. Serginin ardından Prof. GU Juyi moderatörlüğünde yapılan Geleneksel Sanatlar panelinde Öğr. Gör. Betil Bilgin “Matrakçı Nasuh Minyatürleri”, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Şehnaz Biçer Özcan ise “Uygur Minyatürleri” üzerine bildirilerini sundu ve workshop düzenledi.  

Festivale Türkiye’den katılan sanatçılar, aralarında Tsinghua Üniversitesi, Pekin Üniversitesi ve Çin Sanat Akademisi’nin de bulunduğu birçok mekâna düzenledikleri gezilerde workshoplar aracılığıyla sanatseverlerle buluştu.

22-28 Kasım tarihleri arasında Çin’de düzenlenen “Fuyang Uluslararası Sanat Festivali”, Türkiye ve Çin arasındaki sanat faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantılara da ev sahipliği yaptı.  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/12018-12-06-03-22-02pm.jpg
  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22018-12-06-03-22-02pm.jpg
  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/32018-12-06-03-22-02pm.jpg
  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/42018-12-06-03-22-02pm.jpg
  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/52018-12-06-03-22-02pm.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi