Anasayfa  |   İletişim  | EN
Güzel Sanatlar Fakültesi
YÖK ATLAS
Grafik Tasarımı
Grafik Tasarımı (Burslu)
Grafik Tasarımı (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Sudan’da Sergi
Haber Etkinlik Arşivi
Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Sudan’da Sergi

 

27 Ekim 2015

Uluslararası Afrika Üniversitesi Afrika Araştırmaları Merkezi ve Üniversitemiz Medeniyetler İttifakı Enstitüsü iş birliğiyle 27-28 Ekim 2015 tarihleri arasında Sudan’ın başkenti Hartum’da gerçekleştirilen “I. Uluslararası Afrika-Türkiye İlişkileri: Gelecek Perspektifi Sempozyumu” vesilesiyle Rashid Diab Sanat Merkezi’nde Geleneksel Türk Sanatları Sergisi düzenlendi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğretim elemanlarının Hat, Tezhip, Minyatür, Çini ve Halı-Kilim Dokuma sanat alanlarındaki eserlerinden oluşan serginin açılışına Rektör Yardımcımız Prof. Ümit D. Arınç, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Hüsrev Subaşı, İslâmi İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Turan Arslan, Medeniyetler İttifakı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Şentürk, Sudan Büyükelçisi Cemalettin Aydın ve Cibuti Büyükelçisi Hasan Yavuz; Sudanlı duayen ressam Rashid Diab, Uluslararası Afrika Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Ubeyd, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Semir Kuraşi, Dış İlişkiler Bürosu Başkanı Abdülhamid Büşra ile öğretim üyeleri, sanatçılar ve Sudanlı sanatseverler katıldı.

Sergi açılışından sonra Prof. Dr. Subaşı tarafından “Türk Hat Sanatı” konulu bir konferans ve   “Türklerin Hat Sanatına Katkıları” konulu bir bildiri verildi. Prof. Dr. Hüsrev Subaşı, Prof. Dr. Zeki Fındıkoğlu, Prof. Dr. Aydın Uğurlu, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çelebi, Yrd. Doç. Dr. Latife Aktan Özel, Yrd. Doç. Dr. Ersin Öçal, Öğr. Gör. Davut Bektaş, Öğr. Gör. Ali Toy, Öğr. Gör. Betül Bilgin, Öğr. Gör. Ayşe Sözdemir, Uzman Hilal Arpacıoğlu, Arş. Gör. Nihal Aracı ve Sümeyye Saruhan’ın toplam 30 eserinden oluşan sergi, sanatseverlerce ilgiyle izlendi.

Sergiye Türkiye’den katılan heyet içinde Yrd. Doç. Dr. Nagihan Haliloğlu, Abdullah Muradoğlu, Sami  İbrahim Mulushewa, Ömer Hakan Özalp, Mükerrem Miftah Shafi, Ömer Koçyiğit, H. İbrahim Alegöz ve Serhat Orakçı gibi isimler de bulundu.  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/1---Kopya-22015-11-13-12-32-55pm.JPG
  Güzel Sanatlardan Sudan’da Sergi
 • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22015-11-13-12-33-18pm.JPG
  Güzel Sanatlardan Sudan’da Sergi
 • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/32015-11-13-12-33-25pm.JPG
  Güzel Sanatlardan Sudan’da Sergi
 • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/42015-11-13-12-33-35pm.JPG
  Güzel Sanatlardan Sudan’da Sergi
 • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/52015-11-13-12-33-41pm.JPG
  Güzel Sanatlardan Sudan’da Sergi

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi