Anasayfa  |   İletişim  | EN
Güzel Sanatlar Fakültesi
YÖK ATLAS
Grafik Tasarımı
Grafik Tasarımı (Burslu)
Grafik Tasarımı (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Kürreler ve Zerreler Maddenin Sırları Konferansı
Haber Etkinlik Arşivi
Kürreler ve Zerreler Maddenin Sırları Konferansı

 

11 Mayıs 2016

Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Fevzi Yılmaz, kürreler ve zerreler arasındaki ortaklıkları, canlı ve cansız varlıklar açısından fayda ve zararlarını Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen “Kürreler ve Zerreler Maddenin Sırları” konferansında ele aldı.

Kandilli Yerleşkesi’nde düzenlenen konferansta, Prof. Dr. Fevzi Yılmaz, kâinattaki canlı ve cansız tüm varlıkların yapı elemanlarının aynı olduğu vurgusuyla bu ortaklığın birlikte yaşamayı mümkün kıldığını aktardı. Kâinatın en büyük ve en küçük parçaları olan kürreler (gezegenler) ve zerrelerin (nanotozlar) ortak bileşenlerden oluştuğunu, “Yer kabuğunda olan her şeyden insanda da vardır. Sadece oranlar değişir.” sözleriyle açıklayan Yılmaz, bilimin, çağımızda zerreleri anlamaya yöneldiğinin altını çizdi.

“İnsanoğlu Ay’a insan, Mars’a uydu gönderdi. Şimdilerde ABD’de Ay’a seyahat planları yapılıyor. Şimdi ise zerreleri anlamlandırma çağındayız. Nanopartiküller alanında çalışmalar yapılıyor ve nanoteknolojiler gelişiyor.” diyen Yılmaz, umulandan fazla faydası bulunan aynı zamanda zararları da olan nanopartiküllerin tekstil, tıp, kozmetik, hazır giyim gibi birçok alanda kullanılarak ekonomiye büyük katkı sağladığını da dile getirdi.  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/12016-05-18-04-27-37pm.JPG
    Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi Yılmaz
  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22016-05-18-04-27-37pm.JPG
    Kürreler ve Zerreler Maddenin Sırları Konferansı
  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/32016-05-18-04-27-38pm.JPG
    Prof. Dr. Hüsrev Subaşı - Prof. Dr. Fevzi Yılmaz - Prof. Ümit Doğay Arınç

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi