Anasayfa  |   İletişim  | EN
Güzel Sanatlar Fakültesi
YÖK ATLAS
Grafik Tasarımı
Grafik Tasarımı (Burslu)
Grafik Tasarımı (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Öğrencimizin Başarısı 2018 Troia Afiş Yarışması
Haber - Etkinlik Arşivi
Öğrencimizin Başarısı 2018 Troia Afiş Yarışması

“2018 Troya (Troia) Yılı” konulu “Genç Sanat: 2. Afiş Tasarım Yarışması”

Çanakkale ilinde yer alan Troya (Troia) Ören Yeri, 1996 yılında Milli Park olarak ilan edilmiş ve 1998 yılında da UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine alınmıştır.

Dünya kültür tarihinin en değerli miraslarından biri olan Troya (Troia) Ören Yeri’nin sadece kalıntıları ile değil yerel turizmin tüm unsurlara hitap edecek alt yapısı ile dünya çapında bir cazibe merkezi haline getirilmesi amaçlanmaktadır.

Dünya genelinde birçok ülkenin temel eğitim müfredatına giren İlyada ve Odesa Destanı ile Troya (Troia) Ören Yeri’nin, tarih, kültür ve eğitimin yanı sıra edebiyat, dans, sinema ve plastik sanatlar gibi alanlarda da tüm dünyada karşılığı olan evrensel bir marka değeri olması hedeflenmektedir.

Söz konusu yarışma neticesinde gerçekleştirilen sergi, 9 Ekim 2018 tarihinde Çanakkale Güzel Sanatlar Galerisi'nde seçici kurul tarafından belirlenen afiş tasarımlarından oluşturulmuştur.

 sergide Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi Banu Acar'ın yaptığı afiş çalışması mansiyon ödülü almak üzere seçilmiştir. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/IMG_0022-12018-12-14-10-11-16am.JPG

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi