Anasayfa  |   İletişim  | EN
Güzel Sanatlar Fakültesi
YÖK ATLAS
Grafik Tasarımı
Grafik Tasarımı (Burslu)
Grafik Tasarımı (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Öğrencimize Jüri Özel Ödülü
Duyurular
Öğrencimize Jüri Özel Ödülü

16 Ekim 2019

Bursalı balıkçı Adem Yılmaz ile Yaren Leylek’in sekiz yıllık dostluğunun anlatıldığı belgesel film “Yaren”in afiş tasarımı yarışmasına katılan Grafik Tasarım Bölümü öğrencimiz İzlem Akıncı, Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Her göç mevsiminde Adem Amca’nın kayığına konan ve onun elinden beslenen Yaren Leylek’in görenlerin içini ısıtan dostluğu BBA Broadband tarafından filme aktarıldı. Bursa’nın Karacabey ilçesine bağlı Uluabat Gölü’nde 65 yaşındaki balıkçı Adem Yılmaz ile Yaren Leylek’in yıllardır devam eden dostluğu önce doğa fotoğrafçısı Alper Tüydeş’in “Adem Amca ve Yaren Leylek” hikâyesine konu oldu. Hikâyeden ilhamla çekilen Yaren filminin galası 22 Eylül’de çekildiği yerde, Bursa Karacabey’de yapıldı. Yapımcılığını Akın Esgin’in üstlendiği, yönetmen koltuğunda ise Burak Doğansoysal’ın oturduğu Yaren, dünyanın prestijli festivallerine katılmaya hazırlanıyor.

“Haberlerden etkilenerek tasarıma başladım”

Belgesel film için yapımcı firma Özgür Ahmet Köse’nin jüri başkanlığında üniversite öğrencileri için afiş tasarım yarışması düzenlendi. Temmuz 2019’da başlayan yarışma sürecinde 100’ün üzerinde başvuru arasından 16 afiş ön elemeyi geçti. Son elemede ise ilk 3 ve Jüri Özel Ödülü belirlendi. Afişler, hikâyenin duygusunun afişe yansıtılması, yaratıcılık, renk kombinasyonları ve uluslararası grafik kuralları ışığında değerlendirmeye alındı. Hikâyenin duygusuyla birlikte kuralları da afişe en iyi yansıtanlardan biri olan Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü dördüncü sınıf öğrencimiz İzlem Akıncı, Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Ödül töreni 22 Eylül’de düzenlenen galanın ardından yapıldı. Ödülünü Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’den alan İzlem Akıncı, yarışma ilanını duyduktan sonra Adem Amca’nın hikâyesini araştırdığını, okuduğu haberlerden çok etkilendiğini ve heyecanla tasarıma başladığını ifade etti. Gala günü köy halkı ve film ekibi tarafından içtenlikle karşılandıklarını, bu samimi ortamın ödülü unutturduğunu dile getiren Akıncı, gönüllülük esasına dayalı bir projenin içinde yer almaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Filmin ulusal ve uluslararası alandaki tanıtımı Ömer Köse’nin tasarladığı afiş ile yapılacak.

 

 

   • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/gala_izlema2019-10-17-02-08-05pm.jpg
    İzlem Akıncı
  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/yaren12019-10-17-02-08-45pm.jpeg
  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/plaket2019-10-17-02-09-20pm.jpg
  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/juri_baskani_bursaakpmilletvekili_odul_alan_kisiler2019-10-17-02-09-28pm.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi