Anasayfa  |   İletişim  | EN
Güzel Sanatlar Fakültesi
YÖK ATLAS
Grafik Tasarımı
Grafik Tasarımı (Burslu)
Grafik Tasarımı (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Sanatın Çırak Hali Sergisi
Haber Etkinlik Arşivi
Sanatın Çırak Hali Sergisi

24 Mart 2016

Güzel Sanatlar Fakültesi'nin akademik destek verdiği, Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi öğrencilerinin çalışmalarından oluşan “Sanatın Çırak Hali” sergisi, yoğun bir katılımla Kandilli Yerleşkesi’nde açıldı.

Güzel Sanatlar Fakültemiz ile Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi’nin imzaladığı işbirliği protokolü kapsamında hazırlanan serginin açılışına, Rektör Yardımcımız Prof. Ümit D. Arınç, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. M. Hüsrev Subaşı, Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Fevzi Yılmaz ve Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu’nun yanı sıra akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenlerinden hat, tezhip, katı’, minyatür, cilt, çini, ebru, bilimsel bitki resmi, desen tasarımı ve temel sanat eğitimi, kâğıt konservasyonu ve Osmanlıca branşlarında eğitim alan öğrenciler, geleneğe bağlı yeni tasarımlar ortaya çıkardılar.

Latife Aktan Özel, Davut Bektaş, Muammer Semih İrteş, Tevfik Alparslan Babaoğlu, Dürdane Ünver, Etem Çalışkan, İslam Seçen, Taner Alakuş, Nevzat Kaya gibi alanında usta isimlerin desteğiyle oluşturulan 55 çalışma, 10 Nisan’a kadar Güzel Sanatlar Fakültesi sergi salonunda görülebilir.  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/12016-03-28-04-30-45pm.jpg
  Sanatın Çırak Hali Sergisi
 • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22016-03-28-04-30-45pm.jpg
  Sanatın Çırak Hali Sergisi
 • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/32016-03-28-04-30-45pm.jpg
  Sanatın Çırak Hali Sergisi
 • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/42016-03-28-04-30-45pm.jpg
  Sanatın Çırak Hali Sergisi

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi