Anasayfa  |   İletişim  | EN
Güzel Sanatlar Fakültesi
YÖK ATLAS
Grafik Tasarımı
Grafik Tasarımı (Burslu)
Grafik Tasarımı (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | YILDIZ SARAYINDAYDIK
Haber Etkinlik Arşivi
YILDIZ SARAYINDAYDIK

Fakültemizin Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Çini Atölyesi öğrencileri, Yrd.Doç.Dr.Fethi Ersin ÖÇAL ve atölye teknikerleri Hasan O. SAKALLI ve Alper ERDEM ile birlikte Yıldız Sarayı bahçesindeki Şale köşkünü gezdiler.

 

Geziye 130 odası bulunan Yıldız Şale Köşkü ile başlayan gez gurubu, tarihî eserleri rehber eşliğinde hayranlıkla gözlemlediler. Köşkte bulunan sobaların, aynaların, perdelerin, tavan ve duvar tezyinatının nasıl ince fikirlerle tasarlanmış olduğunu, özellikle toplantı salonunda karşılarına çıkan 7-8 tonluk tek parça halının Köşk duvarını kırarak içeriye alınabildiğini ve daha sonra duvarın tekrar örüldüğünü öğrendiklerinde hayli şaşkınlık yaşadılar. Yıldız Şale köşkündeki gez bittikten sonra rotasını Yıldız porselene çeviren Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri burada üretilen farklı stillerdeki eserleri inceleme fırsatı buldukları gibi, çalışanları mekânlarında ziyaret edip onlardan çini ve seramik konusunda bilgiler aldılar.

Gurup üyeleri hocalarına ve Fakülte dekanlığına teşekkür ederek yeni bir etüd ve gözlem gezisinde İstanbul’un en eski çinili binası Çinili Köşk’te buluşmak ümidi ile saraydan ayrıldılar.

 

 

   • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/_MG_31542015-12-02-09-15-57am.JPG
  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/_MG_31512015-12-02-09-16-18am.JPG
  • http://gsf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/_MG_32242015-12-02-09-16-36am.JPG

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi